Airfel (Daikin) Kombi

Airfel (Daikin) Kombi

bursa airfel kombi servisi

bursa airfel kombi servisi

Kombi kullanımı ile daha rahat bir ısınma ve ısıtma gerçekleşirken daha sistemsel kullanım ile emniyetli ve ekonomik enerji harcanmaktadır. Özellikle doğalgaz kullanılarak çalışan kombiler duvara monte edilen ve peteklere dağıtım sağlayan pratik hafif cihazlardır. Kullanım açısından da kolay olan ve konforlu ortamlar yaratarak kış boyu ısınmayı sağlayan bu cihazlar ayrıca su ısıtma için de kullanılır. Her açıdan ekonomik ve temiz bir ortam sağlaması nedeni ile artık dünyada en çok tercih edilen ısıtma sistemlerinden biri olarak yer alır.

Kombiler birçok marka farklılı ve modelleri ile tercih edilebilecek alternatife sahip olması seçenekleri de artırmaktadır. Yerli olarak üretilen kombilerin yanı sıra yabancı patentli kombi markaları da sektörde yer almaktadır. Airfel yani diğer adıyla Daikin marka kombiler kaliteli ve farklı modelleri ile beğenilmektedir. Airfel kombiler yoğuşmalı ve hermetik çeşitleri ile tüketiciye sunulmaktadır. Fiyat olarak da uygun olan Airfel Hermetik kombilerde ısıtma kapasitesi %93 verimlidir. Ancak yoğuşmalı kombiler daha fazla özelliğe sahiptir ve ısıtma kapasitesi ise %108 olarak bulunmaktadır.

Airfel Tarihçesi

Türkiye’de 1978 yılından bu yana distribitör olarak Sakarya fabrikalarında üretilen Airfel marka kombilerin yanı sıra ısıtma, soğutma ve iklimleme cihazları ile adını duyurmuştur. 2011 yılında Daikin markasını da satın alan Airfel böylece Türkiye’de yüksek ürün kapasitesi ile etkili olmaya başlamış bir markadır.

Merkez olarak İstanbul’da bulunan ofisinin yanı sıra İzmir, Ankara, Adana, Gaziantep, Antalya ve Trabzon’da da bölge müdürlükleri yer almaktadır. Sakarya Hendek’te geniş arazi üzerine kurulmuş fabrikada Airfel markasıyla beraber Daikin marka üretim de yapılmaktadır.

İleri teknoloji içeren ürünleri ile iç piyasada adını kanıtlayan Airfel gelişmiş Ar-Ge ile dünyaya da açılabilecek kapasiteyi bünyesinde barındırmaktadır. Servisleri ve bayileri ile de tüketiciye ulaşarak tüm iletişimi de kaliteli olarak sunan bir kuruluş olarak ilerlemektedir.

Kombi alırken marka önemli mi?

Kombi kullanımı mutlaka araştırılarak karar verilmesi gereken bir özelliği taşır. Çünkü uzun yıllar kullanımı olan kombiler marka olarak pek takılmadan uygun olması ve teknik özellikleri ile tercih edilmelidir. Bazı durumlarda ortama ve mekâna göre markanın istediğiniz modeli bulamama sorununu yaşatabilir. Kombi alırken daha iyi karar vermek için araştırmak şarttır. Ayrıca kombi servisi bu konuda sizlere en iyi desteği sağlayacaktır.

Markalar çalışma prensibi olarak daha gelişmiş özellikleri sunarak farklılık yaratabilmektedir. Ancak genel olarak kombi işlevi her kombi de aynı yöntemle gerçekleşir. Ayrıca bazı konforlu özellikleri ile ayrılabilmektedir. Kimi markada standart düğmeli kullanım bulunurken kimilerinde uzaktan kumandalı ya da telefondan kullanım sağlayan kit yer alabilir. Daha ekstra kolaylık sağlayacak elektronik özellikler kombi için sadece lüks bir etki yaratacaktır.

Kombi ve petekler bozulur mu?

Kombi ve petekler birlikte görev yapan cihaz ve kurulumlardır. Gaz dağılımı sırasında adil bir şekilde her odaya ısı ulaştırılır. Kombilerde ya da peteklerde her hangi bir sorun oluşabilir. Doğal olarak her cihaz zamanla bu sorunu yaşatır. Ancak daha uzun ömürlü olması açısından bakım ve temizlik yapılarak bu durum geciktirilebilir ve kullanım süresi uzatılabilir. O nedenle yıllık periyodik bakımların yapılması şarttır.

Kaç çeşit kombi vardır?

Kombilerde bacalı, yoğuşmalı ve hermetik olmak üzere üç çeşit sistem yer alır. Bu açıdan kurulumu yapılacak mekâna hangisinin daha uygun olduğunu öğrenmek için kombi servislerinden bilgi edinilerek hareket edilmesi gereklidir.

Kombiler duvarlara monte edilir. Balkona ya da evin içine monte edilerek kullanımı sağlanır. Ev içine takılması ile hava akımının sağlanması gereklidir. Balkonlarda ise özel dolaplar içerisine takılmaktadır.

Airfel kombilerle ilgili her türlü kurulum, tamir ve bakım hizmetlerini Bursa ve çevre ilçelerde siz değerli tüketici dostlarımıza hizmet olarak vermekteyiz. Verdiğimiz hizmetlerde evinize gelerek yerinde uygulama yapılmaktadır. Ayrıca fiyat açısından ve garantili olarak usta ekimizle hizmet kalitemizi sizlere sunmaktayız. Bursa ve ilçelerinden sadece bir telefonla bizlere ulaşarak bilgi alabilir ihtiyacınız olması halinde hizmetimizi talep edebilirsiniz.

Airfel kombi arıza kodları

 • C 20 – Kalorifer gidiş sensörü arıza kodu
  Kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.
 • C 40 – Kalorifer dönüş sensörü uyarısı
  Kalorifer dönüş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.
 • C 28 – Baca gazı sensörü arıza kodu
  Baca gazı sensörünün arızalı olduğunu ve baca gazı sıcaklığını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.
 • C 78 – Basınç sensörü hatası
  Basınç sensörünün arızalı olduğunu ve su basıncını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamayabilir.
 • C 50 – Kullanım suyu sensörü arıza kodu
  Plakalı eşanjör üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.
 • C1 05 – Hava atma programı aktif
  Hava atma programının çalıştığını gösterir. Bu kodda anahtar işareti belirir ve bir süre sonra kendiliğinden normale döner.
 • C1 11 – Güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı
  Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmışsa bu hata kodu verilir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.
 • C1 10 – Limit termostat devrede
  Kalorifer gidiş suyunun 93°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz.
 • C1 33 – Ateşleme hatası
  Brülörde alev oluşumunda veya kontrolünde sorun olduğunda anakart bu hatayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.
 • C1 17 – Su basıncı yüksek arıza kodu
  Kalorifer devresinde ki su basıncının yüksek olduğunu gösterir (2,5 bar ve yukarısı için). Kombinin suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1.5 olana kadar boşaltın.
 • C1 18 – Su basıncı düşük
  Kalorifer devresinde ki su basıncının düşük olduğunu gösterir.
 • C1 54 – Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı kalorifer gidişten yüksek arıza kodu
  Bu hata kodu geçicidir. Bir süre sonra kombi normal çalışmaya devam eder.
 • C1 29 – Fan arızası
  Fan çalışmaya başlamazsa bu hatayı verir.
 • C1 30 – Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı
  Baca gazı sıcaklığının 80-90°C olduğunu gösterir. Baca tıkandığında veya yoğuşma suyu giderinde bir tıkanma var ise bu hata oluşabilir.
 • C1 56 – Hatalı besleme voltajı arıza kodu
  Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir
HEMEN ARA