Alarko Kombi

bursa alarko kombi servisi

bursa alarko kombi servisi

Doğalgazlı ısıtma sistemleri artık her açıdan daha büyük konfor ve ısınma anlamına geliyor. Üstelik çevre dostu yakıt sayesinde hem daha ekonomik hem de daha temiz ısınma ve ısıtma gereksinimi karşılanarak rahatlığı da beraberinde getiriyor. Tüm dünyada artık teknolojik gelişmeler ve bunların sağladığı kolaylıklar tercih edilirken ülkemizde çok uzun bir süre olmasa da bu rahatlığı yavaş yavaş yaşamaya başladı.

Doğalgazlı ve LPG’li ısıtma sistemleri için gerekli olan cihazların başında kombiler geliyor. Kullanım açısından kolaylık taşıyan bu cihazlar ayrıca emniyet açısından da önemli bir içeriğe sahip. Üstelik duvara monte edilebilmesi; pratik ve hafif olması her yerde monte edilmesini de kolaylaştırıyor. Kombiler markaları ve çeşitlerine göre farklı özellikler taşırken amaç hepsinde gaz dağılımını peteklere ileterek ısınmanın ve ısıtmanın gerçekleşmesini sağlamak. Üstelik su ısıtma ayrıcalığı ise her daim sıcak su konforunu da getiriyor.

Kombilerin markaları farklı olsa da genel olarak işlevsel özellikleri benzer olabilmekte. Marka farkı kalite ve bazı özellikleri ile ayrıcalık taşıyabilmesine etken yaratabiliyor. Kalite ve işlevsel özellikleri arttıkça tabi ki buna istinaden fiyatlarda da belli oynamalar gerçekleşebilmektedir. Kaliteli ve ünlü kombi marklarından en önemlisi olan Alarko kombiler bu konuda önemli bir yer tutuyor. Uzun yıllardır kombi konusunda ilklerden olması ve ürünlerdeki işlevselliği ve fonksiyonel özellikleri bu farkı yaratmada etken!

Alarko Tarihçesi

Alarko 1954 yılında İshak Alanton ve Üzeyir Garih ortaklığı ile soğutma ve ısıtma faaliyetine yönelik bir şirket olarak İstanbul’da kurulmuş. Alarko adı ise; alım, araştırma ve komple tesis kurma anlamına gelen bir kısaltma olarak oluşturulmuş. İleri teknikler kullanılarak faaliyetini bu şekilde yıllarca sürdüren şirket; klima, ısıtma ve soğutma alanlarının dışında ayrıca Endüstriyel imalat ile de kendini ifade etmeye başlamıştır.

1960 yılında ilk Alarko fabrikası ile atılımına devam eden şirket; Kollektif olmaktan çıkarak Anonim oldu ve böylece sermayesini yükseltmek suretiyle genişledi. 1970 yılında Maslak’ta iş merkezlerini yükseltirken 1973 yılında ağır makine sanayi olarak Alamsaş fabrikasını kurdu. Daha birçok şirket ve fabrikayla günümüze kadar güçlü bir işletme olarak yenilikleri de bünyesinde barındırmış ve en iyiyi yapma özelliği ile adını duyurmuştur. Birçok alanda hem kültürel hem teknolojik olarak ilerlemeleri ile göz dolduran Alarko ayrıca ihracata yönelik olarak da adını sıkça duyuran bir şirkettir. Ayrıca İstanbul’da doğalgaz dağıtım şebekesi olarak bu görevi üstlenmiştir.

Dünya liderleri arasında bulunan Carrier ile ortaklık sağlayan Alarko pek çok alanda saymakla bitmek bilmeyen işlere imza atmıştır. Alarko kombiler de kaliteyi sağlayarak tüketicilere ulaşan ürünleri arasında yerini almıştır.

Alarko kombi modelleri yoğuşmalı ve konvansiyonel olarak çeşitlilik taşımaktadır. Kombilerde kalite ve işlevsel özelliğin yanı sıra servis ağı ve bayilikleri ile kolay ulaşılabilir bir sistem içermektedir.

Kombi alırken önemli olan nedir?

Kombi seçimini sağlarken öncelikle marka ve kalitenin yanı sıra kullanacağınız alana uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Bu konuda servislerden yardım alarak ona göre hareket etmek önemli bir ayrıntıdır.

Kombilerin daha uzun süre kullanımı için düzenli olarak bakımı yapılması gereklidir. Böylece uzun ömürlü dayanma şansı olacaktır. Kombilerin bakımının dışında aynı şekilde dağılımın gerçekleştiği peteklerde bu konuda hassas davranılması gereken cihazlardır. Birlikte çalışan iki cihaz da aynı özenle bakım ister.

Alarko kombilerde işlevsel özellik ve emniyet açısından pek çok özellik yer alır. Bu nedenle hem konfor açısından hem de ekonomik olarak kullanım sağlaması nedeni ile tercih edilen markalar arasındadır.

Alarko kombi cihazlarınız ile ilgili her türlü kurulum, bakım ve onarım işlemleri için Bursa servisi olarak yerinde hizmet vermekteyiz. Bursa merkez olmak üzere İhsaniye, Görükle, Balat, Mudanya, Özlüce, Fsm, Nilüfer, Kestel ve Osmangazi ilçelerinde kombi servisi hizmeti ile sizlere kısa sürede ulaşmaktayız. Bir telefonla bize ulaşabileceğiniz gibi ayrıca web sitemizden üzerinden de ulaşabilirsiniz. Kombilerinizin markası ne olursa olsun her türlü hizmeti uygun fiyata ve hassas bir şekilde uyguluyoruz. Sertifikalı ve işinin ehli ekibimizle kuruluşundan tamirine kadar her daim yanınızdayız.


ALARKO SERENA ARIZA KODLARI

  • [E01] Alev Yok- Kombideki gaz vanasının ve gaz saatinin açık olduğundan ve gaz geldiğinden emin olun.
  • [E02] Limit Termostat Arızası
  • [H20] Su Basıncı Arızası
  • [E05] Isıtma Sensörü Arızası
  • [E06] Kullanım Suyu Sensörü Arızası
  • [E14] Diferansiyel Fark Basınç Anahtarı Arızası
  • [E22] Parametre Programlama İsteği
  • [E35] Alev Algılama Arızası
HEMEN ARA