Arçelik Kombi

Arçelik Kombi

bursa arcelik kombi servisi

bursa arcelik kombi servisi

Isıtma sistemleri artık dünyada daha kolay kullanıma sahip olan cihazların eşliğinde çok daha temiz, konforlu ve kaliteli olarak gerçekleşiyor. Bu konuda önde gelen yakıtlardan olan doğalgaz; artık dünyanın en temiz enerjisi ve doğa dostu olmasıyla tercih ediliyor. Türkiye’de 1991 yılında doğalgaz rezervini ithal ederek oluşturdu. Rusya’dan Türkiye’ye döşenen doğalgaz boru hatlarının şebekeler tarafından Türkiye’nin birçok bölgesine ve kentine ulaşması sağlanıyor. Her geçen gün yeni kentlerle birçok köşeye ulaşan doğalgaz ile ısınma sistemi kombilerle sağlanıyor. Kombiler daha fazla ekonomik ısınma ve ısıtma sağlayan özellikleri ile daha sağlıklı olarak evlerde ve işyerlerinde kullanılabilmektedir.

Kombi nedir ve nasıl ısıtır?

Kombi doğalgaz veya LPG yakıtlarının ulaştığı peteklere dağılım sağlayan cihazlar yani kazanlardır. Çeşit olarak bacalı, yoğuşmalı ve hermetik kombiler bulunur. Kurulacak alanın bacalı olup olmaması ve diğer artı gerekli şartlarına göre bu çeşitlerden uygun olanı seçilerek monte edilir. Peteklere sıvı dağılımını sağlayarak hem ısınmayı hem de su ısıtmayı gerçekleştirir. Isınma her açıdan adil olarak tüm odalardaki peteklere dağılır ve peteklerde bulunan vanalardan ayarlanarak belirlenir. Kombilerin ısıtması maksimum olarak ısıl gücünün yanı sıra cihazın ısıtma kapasitesine göre değişim gösterir.

Kombi alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kombi almadan önce binanızın önüne doğalgaz hattının gelmesi önemlidir. Binaya tesisat döşeme ve son aşama olarak kombi ve petekler gerekir. Bu konuda en sağlıklı kararı kombi servisi ile konuşarak çözmeniz daha isabetlidir. Kombiler markalarına göre bazı özelliklerle farklılık gösterir. Ayrıca kullanım alanınıza göre hangi çeşit kombi gereklidir konusunda da yine servis sağlayıcınızla görüşmeniz uygun olacaktır.

Kombi markaları arasında dünya lideri olarak ün yapan Arçelik markası da önemli bir isme sahiptir. Arçelik kombiler konvansiyonel ve yoğuşmalı olarak farklı modelleri ve özellikleri ile kaliteli markalar arasında tercih edilebilir.

Arçelik kombilerin her daim ulaşabileceğiniz bayilikleri ve servisleri bulunmaktadır. Bu açıdan muhatap olacak bir firmanın her yerde ulaşabileceğiniz yetkilisinin bulunması avantaj sağlayacaktır.

Arçelik Tarihçesi

1955 yılında Anonim Şirket olarak kurulan Arçelik bir Koç Holding firması ve markasıdır. Türkiye’de ilk çamaşır makinesi ve buzdolabı üreten kuruluşlar arasında olan Arçelik; en fazla bilinen ve yerli olarak en çok itibar gösterilen markalar arasındadır. Beko markasını da bünyesine alan Arçelik A.Ş hızla ilerleyerek ısınma ve ısıtma sistemleriyle ilgili üretimde de başarıyı yakalayarak her sektörde adını yazdırmayı sağlamıştır. Birçok alanda yenilenmiş ve dünyanın bazı markalarını da satın alarak bir dünya devi olma yolunda emin adımlarla ilerlemiştir.

Büyük bir sanayi şirketi olan Arçelik; kombi cihazları ile de tercih ediliyor. Arçelik kombilerin yoğuşmalı ve konvansiyonel çeşitlerinde fiyatların uygun olması ve kalitesinin yüksek olması da önem taşıyor. Sessiz çalışan, ısı kalitesi yüksek olan ve teknik özellikleri ile emniyetli çalışan bir sisteme sahip kombiler ile konforlu ortamlar sunuyor.

Kombi bakımı ve petek temizliği önemli mi?

Her ne marka kombi kullanılır olsa da kombi bakımı ve petek temizliği rutin olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Temiz bir gaz olan doğalgaz kullanılıyor olsa dahi teknik olarak yaşanabilecek sorunlar kombide de oluşabilir. Ayrıca peteklerde kir, pas ve toz etkileri ile temizlendiği takdirde daha iyi ısı dağılımı gerçekleşecektir. Böylece enerjiden de tasarruf sağlama imkânı oluşacaktır. Ayrıca kombinizin de daha uzun ömürlü olmasına da destek olan bir gerekliliktir.

Her türlü kombi markasının servis hizmetini sunan Bursa servisi firmamız Arçelik kombileriniz ile ilgili kurulum, bakım ve tamir konusunda gerekli ihtiyaç dâhilinde sizlere uygun fiyata ve garantili bir hizmet sunmaktadır.

Bursa merkezinin yanı sıra Görükle, Özlüce, Kestel, Nilüfer, Balat, İhsaniye, Yıldırım, Mudanya, Osmangazi ve Fsm ilçelerinde evinizde servis ederek tüm gerekli hizmeti yerine getiriyoruz. Sertifikalı teknik servis ekibimiz sizlere öncelikle yapılması gereken işlemler ile bilgi aktarımı ile destek olur ve sonrasında uygun olan hizmet sunulur. Yedek parça değişiminde gerekli olması halinde orijinal yedek parçalar kullanılmaktadır.

Bursa kombi servisimize web sitemiz ya da iletişim numaralarımızdan ulaşarak bilgi ve destek alabilirsiniz.

HEMEN ARA