Ariston Kombi

Ariston Kombi

bursa ariston kombi servisi

bursa ariston kombi servisi

Konforlu bir yaşam ve rahat bir ısınma herkesin hakkı tabi ki! İşte buna fırsat veren ısıtma sistemleri artık Türkiye’de birçok eve girmiş durumda. Evet! Doğalgaz kombi ısınmadan söz ediyoruz. 1991 yılında ülkemizde kullanılmaya başlanan doğalgaz her ne kadar ithal edilen bir gaz olsa da hem temiz ve çevreci bir enerji olması hem de konforlu bir ısınma sağlaması açısından önem taşıyor.

Artık Türkiye’nin birçok kentine ulaşabilen doğalgaz beraberinde binalara, evlere ve işyerlerine döşenerek teçhizatının kurulması ile kullanılabiliyor. Her açıdan temiz ve ekonomik kullanım sağlayan doğalgaz kombi kullanımı ayrıca eşit sıcaklığı tüm odalarda yaşama olanağı sağlaması ile de hayli avantajlı!

Doğalgaz tesisatının bina önlerine döşenmesi ile binalara girişi gerçekleşiyor. Tabi bunun için öncelikle tesisatın evin içine kadar hazırlanması şart. En son aşama olarak kombi ve peteklerin de monte edilmesi ile kullanıma hazır oluyor. Kombi seçimi kullanışlı olması, markası ve diğer tüm özellikleri ile iyi düşünülerek hareket edilmesi gereken bir ayrıntı. Birçok ünlü markanın kombi çeşitleri bulunuyor.

Kombiler peteklere ısı dağılımını sağlayan kazanlar olarak duvara monte edilen cihazlardır. Birçok özelliği olması ve emniyet açısından dikkatli seçilip monte edilmesi gerekiyor. Yüksek teknoloji ürünü olan kombiler artık teknik özellikler açısından epey yol kat etti.

Kombi markaları arasında daha çok beyaz eşyalardan dolayı bildiğimiz Ariston markası da yoğuşmalı ve hermetik kombileri ile sektörde ben de varım diyor. Çok fazla modele sahip olmasa da markanın güvenilir olması ve kombilerin özelliği ile tercih edilebilecek seçenekler arasındadır. Sessiz çalışma, sıcak suyu anında sağlama ve ekonomik olarak yakıt kullanma gibi artıları olan modelleri içer. Kombi konusunda gönül rahatlığıyla kullanılabilecek markalar arasında olan Ariston 90 yıla yakın bir geçmişe sahip bir kuruluştur.

Ariston Tarihçesi

Ariston 1930 senesinde ağırlık ölçümü cihazları üretimi ile İtalya’nın Marche bölgesinden Aristide Merloni tarafından kurulmuştur.60’lı yıllarda su ısıtma cihazları 1980 yıllarında ise ısınma cihazları ile devam etmiştir. 90’lı yıllarda ise Rusya ve Çin pazarına girerek adını dünya çapında duyurmaya başlamıştır. Asya ve Amerika’da da pazarını sürdüren Ariston gelişim ve yenilikleri ile tam anlamıyla sektörde marka olmayı başarmıştır. Beyaz eşya, ısınma sistemleri, klima ve daha birçok kalem ürünle aranılan markalardan olmuştur. Ayrıca yenilebilir enerji ile çalışan cihazları ile de dikkatleri çekmiştir.

Ariston kombilerin yanı sıra büyük binalar için duvar tipi yoğuşmalı kazanları da üreterek piyasada pek çok seçenekle ulaşılabilme olanağı tanımıştır.

Ariston’un Türkiye’nin birçok bölgesinde bayiliği ve servis hizmetleri de bulunmaktadır. Her türlü sorunda ulaşabileceğiniz servisleri ve garantili ürünleri ile iyi marka olarak alternatif içerir.

Kombi alırken nelere dikkat etmelidir?

Kombiler uzun yıllar kullanımı olan cihazlar olması nedeniyle ilk alırken bazı ayrıntıları göz önünde tutmada fayda vardır. Bu sayede sorunsuz ısınma ve kullanım sağlanacaktır. Kombi almadan önce mutlaka araştırma yapılmalı ve kurduracağınız alana göre ısınma ve ısıtma konusunda yeterliliği ve diğer ayrıntıları incelenmelidir. Servisler bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Kombinin markası tabi ki önemli ancak sadece markaya bağlı kalmadan hem bütçenize uygun hem de kullanım alanınıza yetebilecek kombileri de alternatif olarak düşünmek gerek. Kombi alırken ayrıca muhatap olabileceğiniz firma ve servis ağı mutlaka bulunmalı. Sonuçta teknik arıza ya da kullanım açısından bazı sorunlar haliyle ortaya çıkacaktır. Bu gibi durumlarda garantisinin olması ve servisleri bulunması gereklidir.

Ariston kombilerin her açıdan size güven verecek ve itibarlı marka olması ile de sorunlarda ulaşabilecek yetkililer olacaktır. O nedenle tercihlerinize ekleyebileceğiniz bir markadır.

Ariston kombiler konusunda hem kurulum aşamasında hem de bakım ve tamir gibi gereken durumlarda sizlere yardımcı olacak firmamız Bursa servisi olarak bir telefon kadar yakındır. Bursa ve ilçeleri olan Kestel, Osmangazi, Görükle, Yıldırım, İhsaniye, Mudanya, Nilüfer, Özlüce, Fsm ve Balat’ta evlerinize kadar gelerek her türlü kombi hizmetini  yerine getiriyoruz. Kombiler hassas gazla çalışan cihazlar olması nedeniyle emniyetli ve ehliyetli bir tamir gerektirir. Sertifikalı teknik ekibimiz sorununuza hızlı çözüm getirerek sizlere en konforlu anlarınızı geri kazandırır.

ARİSTON KOMBİ ARIZA KODLARI

 • 101 Aşırı ısınma
 • 501 Alev yok
 • 103 Yetersiz dolaşım
 • 104 Yetersiz dolaşım
 • 105 Yetersiz dolaşım
 • 106 Yetersiz dolaşım
 • 107 Yetersiz dolaşım
 • 111 Yetersiz dolaşım “Doldurma tuşuna bas”
 • 601 Egzoz dumanı tahliye arızası
 • 305 P.C.B. arızası – Elektronik kart arızası
 • 306 P.C.B. arızası – Elektronik kart arızası
 • 307 P.C.B. arızası – Elektronik kart arızası
 • 607 Anakart arızası – Hava Sirkülasyonu
 • 677 Anakart arızası – Fan arızası
HEMEN ARA