Bosch Kombi

bursa bosch kombi servisi

bursa bosch kombi servisi

Kombiler artık kış günlerinin daha sıcak geçmesini sağlayan ve konforlu bir şekilde ısınmaya olanak veren cihazlar olarak hayatımızın içinde! Pratik, kolay kullanıma sahip ve duvara monte edilerek kullanılan kombilerin en önemli özelliği her odada aynı sıcaklık dağılımı yapması. Yani hiçbir şekilde uğraştırmadan etraf kirlenmeden bir düğme ile tüm evin hem ısınması hem de sıcak su sorunu bitiyor. Bu da kombi kazanlarının birçok marka tarafından sektörde her geçen gün yenilenerek modelleriyle daha iyiye gitmesini sağlıyor.

Doğalgaz ve LPG yakıtı ile çalışan kombiler evlerde genel olarak doğalgaz tercihi ile kullanılıyor. Dünyada artık her açıdan çevre dostu olan doğalgazın ısıtma sistemleri için tercih edilmesi ile kombili ısınmalar da artarak çoğalıyor. Türkiye’de hızla yayılan doğalgaz kullanımı tüketicilerin kombiler konusunda daha çok araştırmacı ve bilgi sahibi olmasına da etken oluyor. Bina önüne gelen doğalgaz dağıtımı ile evlere tesisat döşenerek hazırlanmasında son aşama olarak ana kazan kombiler devreye giriyor. Daha sonra petekler yardımı ile tüm odalara dağılım sağlanması ile ısınma ve ısıtma gerçekleşiyor.

Bilinen beyaz eşya markalarından olan Bosch markası yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi modelleriyle de sektörde yer alıyor. Bosch kombiler konforlu bir şekilde kullanılmak üzere farklı özellikleri ile üretilmiştir. Fiyat olarak da uygun olan kombiler; modellerine göre seçenekleri sunarken, kullanılacak alan ve ortama göre de değişiklik gösterir.

Bosch Tarihçesi

1886 yılında kurulan Bosch grubu 1972 yılında Türkiye’de faaliyetine Bursa’da başlamıştır. Hayli eski ve bilinen bir marka olan Bosch uzun yıllardır bayilikleri ve servis ağları ile en güvenilir markalar arasında yerini almıştır. Teknolojik yenilikler ile her geçen gün yenilenerek alanında başarılı olan Bosch markası günümüzde en çok tercih edilen ürünlerden olan kombiyle de beğeni toplamaktadır.

Servis açsından ve yedek parça garantisi ile de tercih edilen Bosch markası güvenilir bir marka olarak bilinmektedir. Alman markalarından olması uzun yıllardır bilinmesi ve öncü ürünleri ile başarısını kanıtlaması onun adını duyurmaya yetmiştir.

Kombi kullanımı her şekilde güvenlik açısından son dönemlerde birçok markanın en önemli emniyet sistemi olarak üretimi ile daha sağlıklı kullanma olanağı yaratmaktadır. Uzun ömürlü olması için kombi kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta düzenli olarak bakım yapılmasının sağlanmasıdır. Böylece daha konforlu ve yakıt açısından da tasarruflu olması ihtimali ortaya çıkacaktır.

Kombilerin markası farklı olsa dahi işlev açısından aynı özelliği taşır. Ancak markalar fonksiyonel olarak farklılıklar geliştirmek suretiyle daha etkili özellik kazandırabilmektedirler. Kombi kullanımını sağlamadan öncesinde mutlaka iyi bir araştırma yapmak ve kullanacağınız alana göre nasıl bir tercih de bulunmanız gerektiği konusunda yardım almak gereklidir. Her ne kadar kendiniz karar vermeye kalksanız dahi bu işi bilen servisler aracılığıyla ortamınıza göre değerlendirilme yapılmasını sağlamalısınız.

Kombiler bacalı, hermetik ve yoğuşmalı olmak üzere üç çeşittir. Bu tüm kombi markalarında farklı çalışma şekillerine göre üretilerek tüketiciye sunulur.

Kombiler petekler yardımıyla suyun dağılımını sağlar ve bu şekilde sistem işler. O nedenle hem kombilerin hem de peteklerin periyodik olarak bakımları mutlaka yapılmalıdır. Böylece sağlıklı, güvenli ve uzun süreli kullanım gerçekleşecektir.

Bazı kombi modellerinde emniyet açısından çok daha fazla özellik bulunur. İlk çıkan kombilerde birçok açıdan sorunların olması muhtemel olarak ortaya çıkıyordu. Gaz kaçağı, alevin sönmesi ve ısı kaybı gibi durumlar eski kombi modellerinde sık rastlanan sorunlardı. Ancak yenilenen modeller ile teknik olarak çok daha ekonomik kullanım sağlayan kombiler yerini aldı. Bunlardan olan Bosch kombiler de her açıdan avantaj sağlayan birçok özelliği de modellerinde barındırıyor.

Bosch kombi ve diğer marka kombileriniz ile yaşayabileceğiniz sorunlarda ya da kurulum, bakım ve tamir ile ilgili her türlü hizmette Bursa servisi olarak sizlere her daim yardıma hazırız.  Gerektiğinde bizlere Web sitemiz ve iletişim numaralarımızdan ulaşarak bilgi alabilir ve sorun olması dâhilinde hizmetimizden yararlanabilirsiniz.  Bursa merkezin yanı sıra Balat, Görükle, Özlüce, Yıldırım, Nilüfer, Fsm, Osmangazi, Kestel ve Mudanya ilçelerine evinizde hizmet götürüyoruz. Kombi servis ekibimiz teknik olarak işinin ustası ve güler yüzlü hizmetiyle uygun fiyata hizmet sunmaktadır.


Bosch Gazlı, Yoğuşmalı Kombi (Bosch Classic Condense)

 • A7 Arıza Kodu: Sıcak kullanım suyu sensörü (DHW-NTC) arızalı.
  Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.
  (Sıcaksu NTC sini değiştirin.)
 • A8 Arıza Kodu: BUS iletişiminde kesinti.
  Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin.
 • b1 Arıza Kodu: Kod anahtarı algılanmıyor.
  Kod anahtarını yerine doğru takın, numarasını kontrol edin, gerekirse değiştirin.
 • b2 veya b3 Arıza Kodu: Dahili hata.
 • C6 Arıza Kodu: Fan çalışmıyor.
  Fan Motoru Arızalı Değiştirin.
 • CC Arıza Kodu: Dış hava sensörü algılanmıyor.
  Dış hava termostatını ve bağl. kablosunu kontrol edin.
 • d3 Arıza Kodu: 8 ve 9 köprüsü eksik veya harici sıcaklık limitörü devreye girmiş.
  Soket yerine oturmamış, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş.
 • d5 Arıza Kodu: Harici (extern) sıcaklık sensörü arızalı (Denge kabı).
  Harici (extern) sıcaklık sensörünü ve kablolarını kontrol edin.
 • E2 Arıza Kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı.
  Sıcaklık sensörünü değiştirin.
 • E9 Arıza Kodu: Isı bloğundaki emniyet termostatı (STB), atık gaz emniyet sensörü veya düşük basınç emniyet şalteri devreye girmiş.
 • EA Arıza Kodu: Alev algılanmıyor.
  Kombinizin Gaz giriş vanası açık mı ? Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol edin.
 • F0 Arıza Kodu: Dahili hata.
 • F1 Arıza Kodu: Dahili hata.
 • F7 Arıza Kodu: Cihaz kapandığı halde alev algılanmaya devam ediyor.
  Elektrodları kontrol edin. Atık gaz yolu açık mı? Anakart nemli olup olmadığını kontrol edin.
 • FA Arıza Kodları: Gaz kesildiği halde alev algılanmaya devam ediyor.
  Iyonizasyon elektrodunu ve gaz armatürünü kontrol edin. Kondens suyu sifonunu temizleyin.
 • Fd Arıza Kodları: Yanlışlıkla vede uzun süreli olarak reset butonuna basılmış. RESETLEYİN.
HEMEN ARA