Demirdöküm Kombi

Demirdöküm Kombi

bursa demirdokum kombi servisi

bursa demirdokum kombi servisi

Doğalgazın artık ülkemizde en çok tercih edilen ısınma ve ısıtma yakıtı olarak kullanılması ile kombili yaşamlar konforlu bir şekilde evlerimize ve işyerlerimize ulaşmıştır. Her açıdan temiz bir enerji olması ve tasarruflu olarak her türlü avantajı bir arada sunması ile tercihlerimizi de etkilemektedir. Kombiler bu nedenle birçok marka tarafından üretilmiş ve her geçen gün daha iyi teknik özelliklere sahip olarak güvenliği de ön plana çıkararak sektörde yer almaya başlamıştır.

Demirdöküm tarihçesi

Demirdöküm; 1954 yılında İstanbul’da kurulmuş ve bir yıl sonra Koç Holding’e katılarak 2007 yılına kadar bu şekilde faaliyetini sürdürmüştür. 2007 yılında Koç Holding hissesini Vaillant Firmasına devretmiştir. Ülkemizde ilk olarak kat kaloriferi, şofben, döküm ve panel radyatör, soba, kazan üretmesinin yanı sıra kombi ile de bu konuda önemli bir marka olduğunu da kanıtlamıştır.

İç pazarda oldukça başarılı atılımlar yapan Demirdöküm markası ihracattaki önemli adımları da atarak bir dünya markası olmuştur. Vaillant Firması ile de artık her açıdan güvenli, garantili ve kaliteli ürünler ile adından söz ettirmektedir. Türkiye’de ilklere imza atan Demirdöküm ilk kombi üreticilerindendir.

Sertifikaları ve başarı belgeleri ile önde gelen Demirdöküm kombiler birçok kullanıcı tarafından güvenli olarak addedilen markalar arasındadır.

Kombi nedir ne işe yarar?

Kombi doğalgazla çalışan ve ısınma ve ısıtma görevi yapan kazanlardır. Oldukça hafif olan kombiler duvara monte edilir ve petekler vasıtasıyla dağılımı sağlayarak ısınma ve ısıtma işlevini gerçekleştirir. Kombiler ile daha fazla tasarruf edebilme olanağı vardır. Önceden doğalgaz sobalarında yakıt masrafı hayli yüklü olurken artık son teknik özelliğe sahip kombilerle daha sağlıklı, emniyetli ve konforlu ortamlarda ısınma ihtiyacı giderilmektedir. Üstelik kontrolün tamamen kullanıcıya ait olması gereksiz masrafı da ortadan kaldırır. Petekler sayesinde her odaya ulaşabilen dağılım ile adil bir ısınma ve ısıtma gerçekleşir. Kombiler iç mekâna ya da dolaplı olarak balkonlara monte edilir.

Kombi markaları arasında önemli bir isim yapan Demirdöküm kombiler; farklı seçenekteki modelleriyle mekâna ve kullanım şekline göre hitap etmektedir.

Demirdöküm kombi modelleri nelerdir?

Nitromix Duvar Tipi Hermetik Yoğuşmalı Kombi; yüksek verimli sessiz çalışan özelliği ile tasarruf sağlayan modelidir.

Nitron Condanse Yoğuşmalı Kombi; kolay bir kullanıma sahip olan modelin enerji tasarrufu sağlaması, konforlu olması ve verimli bir içeriğe sahip olmasıyla avantajı bulunur.

Nitron Plus Duvar Tipi Hermetik Kombi; yüksek düzeyde ısınma ve ısıtma sağlayan konforlu, tasarruflu ve ekonomik modeldir.

Demirdöküm Atron; hermetik kombi modeli duvar tipi ekonomik ve konforludur.

Demirdöküm Nepto; duvar tipi olan model hermetik kombidir. Ekonomik, yüksek sıcaklık ve konfora sahiptir.

Demirdöküm Adonis Bacalı Kombi; estetik görünümlü tek tuşla ekonomik ayarlı ve konforlu modeldir.

Demirdöküm kombilerin özellikle pek çok şehirde yaygın servis ağının olması kullanımı sırasında oluşabilecek her hangi bir arıza, bakım ve tamir ile ilgili gereksinimlerde ulaşmak için avantajlıdır. Kombilerin parçası ve diğer tüm uygulamaları bakım ve tamir sırasında orijinal olarak gerçekleşir.

Demirdöküm kombilerle ilgili genel olarak kullanıcılar tarafından iyi bir intiba yer almaktadır. Uzun yıllardır ısıtma sistemlerinde oldukça fazla deneyim sahibi olan markanın bu konuda hayli teknik ilerleme kaydettiğini de görmek gereklidir. Ancak kombilerin mutlaka yıllık bakımları düzenli bir şekilde sağlanmalıdır. Böylece uzun seneler kullanıma nail olacaktır.

Kombi seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Öncelikle ev ve işyerlerinde kullanılacak olan kombilerin seçiminde markanın yanı sıra kalite, servis hizmet ağı, ekonomik olması ve teknolojik yenilikleri içeriyor olması önemlidir. Ayrıca mutlaka kullanılacak olan kombi de yakıt tasarrufu sağlayan kontrol sisteminin bulunması da şarttır. Kaliteli, garantili, tasarruflu kombilerin ortam ve kullanılacak alana göre iyi araştırılarak karar verilmesi uzun yıllar konforlu yaşamlarınıza katkı sağlayacaktır.

Demirdöküm kombi ve diğer birçok marka kombinin kurulum, bakım ve tamir hizmetini sağlayan Bursa servis firmamız sizlere her konuda bir telefon kadar yakındır. Bursa merkez başta olmak üzere Görükle, Nilüfer, Osmangazi, Fsm, Özlüce, Mudanya, İhsaniye, Balat, Yıldırım ve Kestel ilçelerinde Demirdöküm ve diğer kombileriniz için yıllık bakımları ve oluşacak sorunlarda tamiri; sertifikalı, işinin ehli ustalarımız tarafından yerinde ve uygun fiyatla yapılmaktadır.


DEMİRDÖKÜM ADEN VE SOLARİS KOMBİ ARIZA KODLARI KODLARI

  • F0- Isıtma devresi (CH) sistemi düşük basınçta
  • F1- Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası
  • F2- Kullanım suyu devresi (DHW) sıcaklık sensörü hatası
  • F3- Isıtma devresi (CH) sıcaklık sensörü hatası
  • F4- Alev başlığı (İyonizasyon) hatası (reset gerektirir)
  • F5- Prosestat veya baca sensörü hatası
  • F6- Dış hava sensör hatası OC Dış hava sensörü bağlandı ve OTC hazır (her zaman yanmaz) CC Dış hava sensörü iptal edildi sinyali
HEMEN ARA