E.C.A Kombi

bursa eca kombi servisi

bursa eca kombi servisi

Kombi almadan önce markasının yanı sıra teknik özellikleri de öncelikle göz önünde tutulan ayrıntılardandır. Kombilerin uzun yıllar dayanıklılık gösterecek şekilde sağlam olması ve kalitesi de önem taşımaktadır. Birçok ürününde kaliteyi ve garantiyi veren E.C.A markası; kombi açısından da oldukça önemli bir yere sahiptir. İsim yapmış ve yıllardır kullanan birçok kişi markanın garantisinden emin olmaları nedeniyle kombilerde de E.C.A kombiyi tercih etmektedir.

E.C.A markasının tarihçesi

1955 yılında Elginkan Topluluğunun bir kuruluşu olarak yer alan E.C.A markası öncelikle armatür ve aksesuarları, teknik ürünler ve Serel adı altında pek çok karo, sağlık gereçleri, banyo mobilyaları ve duş küvetleri ile tekneleri konusunda üretim yapmıştır. Günümüzdeki doğalgaz ısınma sistemlerine kombileri de ekleyen kuruluş; ülkenin birçok bölgesinde bölgelikler ve bayilikler ile müşterilerine ulaşmaktadır. Profesyonel bir anlayışla sektörde isim yapan ve yılların kuruluşu olmasıyla üretimden kullanıma kadar her alanda tecrübesini ve teknolojik yenilikleri de sağlayarak memnuniyet garantisi ile sunum yapmaktadır. Kombinin yanı sıra daha birçok yeni ürünle her alanda kalitesini kanıtlamış bir markadır.

Kombiler doğalgaz ile kullanılan ve modern çağın temiz bir şekilde ısınma ve ısıtma sorununu çözen en önemli cihazlar arasında yer alır. Kazan şeklinde ana dağıtım sağlayan kombilerin farklı olarak çeşitleri ise alana ve kullanım durumuna göre değişiklik içermektedir. E.C.A kombiler yoğuşmalı ve konvansiyonel olarak üretilmiştir.

Kombiler nasıl kullanılır?

Kombiler evlerde ya da iş yerlerinde ısınma ve ısıtma amaçlı kullanılır. Öncelikle binaya tesisat döşemesinin yapılması ve dairelere kadar sistemin kurulmuş olması gereklidir. Daha sonra evlerde kombi ve peteklerde kurularak sistem kullanılmaya başlanır. Kombi kazan olarak binaya gelen doğalgazı dağıtarak peteklere ulaşmasını sağlar ve bu şekilde ısınma ve su ısıtma oluşur.

Kombilerin çeşitleri nelerdir?

Oldukça pratik olan ve duvara monte edilmek suretiyle kullanılan kombilerin; hermetik, yoğuşmalı ve bacalı olmak üzere 3 çeşidi bulunur. Ortama göre hangisini kullanmak gerektiği servis tarafından belirlenerek ona göre uygun olan seçilerek yerleştirilir.

Artık gelişimin ilerlemesi ile kombilerin daha fazla teknik özelliğe sahip olması ve kullanım açısından sorun yaratmadan uzun süre dayanıklı olması mümkün olmaktadır. Üstelik enerji tasarrufu sağlaması açısından da önemli bir ek olanak tanımaktadır.

Kombi ve petek bakımı

Kombilerde ısıtma ve ısınmanın daha iyi bir şekilde performans göstermesi için mutlaka yıl içerisinde periyodik bir şekilde bakımlarının servisler tarafından yapılması sağlanmalıdır. Böylece hem enerji tasarrufu yapmak hem de uzun yıllar kombilerinizi kullanma imkânı bulabilmek mümkündür. Ayrıca kontrol sistemleri ve diğer konforlu özelliklerinin daha iyi kullanılması açısından önemlidir.

Kombilere bağlı olarak görev yapan peteklerin de aynı şekilde bakımının yapılması ve temizliği de gerekli bir ayrıntıdır. Böylece kış mevsiminde tam olarak konforlu bir şekilde ısıtma ve ısınma gerçekleşecektir.

Kombi seçimi nasıl olmalıdır?

Kombi seçiminde mutlaka iyi bir araştırma yapılarak karar vermek önemlidir. Böylece yıllarca kullanacağınız kombinin hem servisinin olması hem de sorun yaratması durumunda servis tamir, bakım ve kurulumunun sağlanması açısından dikkatli bir şekilde seçmek gereklidir. Bu nedenle her açıdan servis ağı ve yedek parça sorunu olmayan E.C.A kombiler her açıdan kalitesi ve özellikleri ile alternatif olabilecek cihazlardır.

E.C.A kombi modelleri nelerdir?

Yoğuşmalı kombiler; ECA markası Confeo Premix, Proteus Premix ve Scot kombi olarak üç farklı özellikli model olarak bulunur.

Konvansiyonel kombiler; Confeo Plus, Proteus Plus Blue ve Confeo Digital modelleri bulunur. Tüm modellerin kullanımı ve işlevi farklı şekilde teknik özelliklere sahiptir.

E.C.A kombi servisi olarak Bursa servisimiz siz değerli Bursa halkının kombilerinizin kurulumu, bakımı ve tamiri ile ilgili ihtiyaçlarınızda en iyi servis anlayışıyla hizmet vermektedir. Nilüfer, Fsm, Kestel, Yıldırım, Görükle, İhsaniye, Özlüce, Mudanya, Osmangazi ve Balat ilçeleri ile merkezde her model E.C.A kombileriniz için hizmet vermekteyiz.

Kombilerinizle ilgili her türlü sorunda bizlere ulaşarak bilgi alabilir; gerekli olması halinde hizmetimizi talep edebilirsiniz. Her marka kombilerin tüm genel sorunları sertifikalı teknik servisimiz tarafından itina ve titizlikle çözülerek; garanti, uygun fiyat ve hızlı servis hizmetiyle ulaştırılır.


ECA Confeo dijital ve Confeo Premix Kombi Arızaları

 • t 6. Arıza Kodu: Baca gazı sensörü arızası (açık devre)
 • t 6 Arıza Kodu: Baca gazı sensörü arızası (kısa devre)
 • t 2 Arıza Kodu: Baca gazı aşırı sıcaklık uyarısı
 • E 4 Arıza Kodu: Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (kısa devre)
 • E 5 Arıza Kodu: Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (açık devre)
 • E 3 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık kilitlenmesi (limit termostat)
 • t 1 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık uyarısı (elektronik limit)
 • t 3. Arıza Kodu: Merkezi ısıtma sıcaklık sensörü arızası (açık devre)
 • t 3 Arıza Kodu: Merkezi ısıtma sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)
 • t 5. Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızası (açık devre)
 • t 5 Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)
 • t 7 Arıza Kodu: Dış hava sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)
 • E 1 Arıza Kodu: Alev yok kilitlenmesi
 • E 2 Arıza Kodu: Yanlış alev sinyali hatası
 • d 1 Arıza Kodu: Alev devresi arızası
 • C1 Arıza Kodu: Ana kart ile iletişim kesintisi uyarıcı
 • a 1 Arıza Kodu: Ana kartta düşük voltaj uyarısı
 • p 1 Arıza Kodu: Düşük su basınç uyarısı
 • y 1 Arıza Kodu: Gaz valfi devresi arızası ( bu arızanın 4 5 sebebi var bakmadan anlaşılmaz ama gaz valfi veya iyon sorunu diyor )
HEMEN ARA