Vaillant Kombi

Vaillant Kombi

bursa vaillant kombi servisi

bursa vaillant kombi servisi

Kombi markaları artık Türkiye’de yerli ve yabancı olarak farklı birçok çeşitliliği içermektedir. Kombi kullanımı ülkemizde doğalgaz hatlarının pek çok kente ulaşması ile daha da artarak piyasada oldukça fazla yer tutmaya başlamıştır. Bu nedenle yerli birçok marka ısıtma sistemlerinin arasına kombileri de katarak üretim yapmaya başlamış ve dünyadaki lider markalarla da yarışır hale gelmiştir.

Yabancı patentli olan Vaillant markası dünyaca bilinen ve kombide en çok tercih edilen markalar arasındadır. Ancak fiyat olarak diğer markalara nazaran daha pahalıdır. Ama Vaillat kombilerin sessiz çalışması, son teknolojik gelişmeleri içeriyor olması, estetik açıdan daha şık durması, yakıt konusunda hayli tasarruf edilebilmesi ve ayrıca sabit sıcaklığı içeren su ısıtıyor olması avantajları arasındadır. Konforlu olarak ısınma ve su ısıtma olanağı sağlayan Vaillant kombilerin ayrıca yaygın servis ağı ve bayilikleri açısından da garanti içerikli her türlü ulaşımı mümkün olması nedeniyle destekleyicidir.

Vaillant Tarihçesi

1874  yılında   Johann Vaillant  tarafından Almanya’da kurulan Vaillant markası; ısıtma ve havalandırma sektörü ile ilgili büyük bir pazar lideri olarak adını duyurmuştur. 2013 yılı arasında evlerde enerji dönüşümlerini gerçekleştiren Vaillant; ısıtma teknolojileri ve tasarruflu enerji sağlayan modern ısıtma araçları ile dünyada lider olarak yer almaktadır. Güneş Enerji sistemlerinin yanı sıra klima, kombi ve daha birçok ürünü bünyesinde barındıran markanın Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde bayiliği bulunmaktadır. Önemli markalardan olan Vaillant ayrıca çevre dostu olarak üretmiş olduğu birçok üründe kalitenin yanı sıra kolay kullanılabilirlik ve üstün özellikleri toplamıştır.

Vaillant Türkiye

Vaillant Türkiye; 1992 Kasım ayında yabancı sermayeli olarak kurulmuştur. 20 yıl süresince İstanbul Merkez, Adana, İzmir ve Ankara bölge müdürlüklerinde hizmet verirken daha sonra tüm yurda yayılan yetkili satıcısı ve servis ağı ile müşteri memnuniyeti yaratan bir marka olarak hayli ilerlemiştir.

Yenilebilir enerji kaynaklı enerji tasarruflu ısıtma çevre dostu ve havalandırma sistemleri ile bir bütünlük sağlayan Vaillant markasının Türkiye’de de oldukça dikkate değer bir müşteri potansiyeli bulunmaktadır. Geleceğe dair her türlü yeniliği ve çevresel dostu olması ile kendini geliştiren markanın kombi modelleri de oldukça kaliteli ve kullanışlıdır.

Vaillant kombi modelleri hangileridir?

Yoğuşmalı kombi modelleri arasında;

Eco Tec Plus tam yoğuşmalı kombi; özellikle %108’e ulaşan doğalgaz tasarrufuna olanak sağlayan bir modelidir. Paslanmaz çelikten üretilmiş ve eşanjör ile kanıtlanmış uzun bir ömre sahiptir. Ayrıca bu kombinin düşük tazyikli sularda bile ısıtmada oldukça etkili olduğunu belirtelim.

Eco Tec Pro tam yoğuşmalı kombi; sıcak suyu hızlı bir şekilde düşük basınçta dahi sağlaması yakıt tasarrufu ve konforlu kullanımı ile uzun ömürlü bir modelidir.

Eco Tec tam yoğuşmalı kombi; aynı şekilde doğalgaz tasarrufu açısından %108’e varan bir verim içerir ve konforlu sıcak su olanağı sağlar.

Eco Fit Start yoğuşmalı kombi; suyun gücünü yüksek kullanım ile sağlayarak konforlu bir ortam yaratır. %103 verimle çalışan ve 4 yıldız değerinde olan bu model ayrıca LCD arka aydınlatmalı şık bir tasarımıdır.

Konvansiyonel Vaillant kombilerde;

Atmo Tec/ Turbo Tec Pro konvansiyonel kombiler; yakıt tüketimi açısından oldukça ekonomik olmanın yanı sıra yüksek ısı kontrolü sağlamaktadır.

Atmo Tec/ Turbo Tec Plus konvansiyonel kombi; yüksek ısı konforu, sıcak suyu anında oluşturma ve yüksek verim kapasiteli modeli olarak yer almaktadır.

Vaillant kombilerin uzun süreli dayanıklılığını sağlamak üzere mutlaka periyodik olarak sene içerisinde bakımları yapılmalıdır. Parça değişimi ya da tamir konusunda yaygın servis ağına sahip olan Vaillant markası kombilerde sorun çıkarmasa dahi kullanımı ya da farklı etkiler nedeniyle oluşabilecek her türlü arıza da teknik olarak garantili bir şekilde onarılmaktadır.

Bursa Kombi servisi olarak; Vaillant kombi modelleri ile ilgili her türlü kurulum, bakım ve onarım hizmetlerini; Bursa merkez başta olmak üzere Nilüfer, Yıldırım, Balat, Osmangazi, Fatih Sultan Mehmet,  Özlüce, Görükle, İhsaniye,  Kestel ve Mudanya ilçelerinde sizlere ulaştırmaktayız.

Web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilir ya da iletişim numaralarımızdan arayarak bilgi alabilir ve yerinde hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Usta ve sertifikalı teknik ekibimizle ucuz ve garantili kombi servis hizmeti ile kaliteyi getiriyoruz.


Vaillant Plus Kombi Arıza Kodları

 • F 22 : Cihaz su basıncı düşük veya pompa arızalıdır. su basıncını kontrol edin
 • F 28 : Kombinize gelen gaz vanaları kapalı olabilir, şebeke voltajınız 220 Voltan düşük olabilir veya cihazınızın içerisinde gaz valfi arızalı olabilir.
 • F 29 : Kombinizin bacası çıkmış olabilir.

 


Vaillant LEDLİ Kombi Arıza Kodları

 • 1. IŞIK: Kombinin yanındaki sigorta açıksa ve kombinizin 0/1 konumlu anahtarı 1 konumunda ise bu ışığın sürekli yanması gerekir. yanmıyor ise elektrik girişinde veya kombinizin elektronik kartında arıza var demektir.
 • 2. IŞIK: Sıcak su musluğunu açtığınız zaman yanması gerekir.Yanmıyor ise kombiniz sıcak su musluğunun açıldığını algılamıyor demektir.
 • 3. IŞIK: Kombi üzerinden kalorifer ayarını açtığınızda yanması gerekir. yanmıyor ise kalorifer ayar düğmesi kırılmıştır veya elektronik kart arıza yapmıştır.
 • 4. IŞIK: Kombi fanının normal olarak çalıştığını gösterir ve her zaman yanmaz.sadece kombinin içerisinde alev oluştuğu zaman yanar. bu ışık yanıp sönüyorsa fanda bir arıza vardır.
 • 5. IŞIK: Kombinizin gaz yollarını açtığını ve cihazınızın ateşleme işlemini normal olarak gerçekleştirdiğini gösterir. yanıp sönmesi ise kombinizin su basıncının düşük olduğunu veya pompa ile ilgili bir sıkıntı olduğunu gösteri.
 • 6. IŞIK: Kombinizin içerisinde alevin oluştuğunu gösterir. Yanıp sönerek sinyal vermesi ise ısı duyargalarında arıza
 • 7. IŞIK: Bu ışık diğerlerinden farklı olarak kırmızı yanar. yanması demek kombinize gaz gelmiyor veya elektrik voltajı düşük geliyor demektir
 • F 22 : Gerekli olan sistem basıncının altına düşülmesinde ekrandaki gösterge yanıp sönmeye başlayacaktır. Basınç daha fazla düşerse cihaz arızaya geçer ve ekranda “F.22¨ arıza kodu gösterilir.
 • F28 F29 : Brülörde üç ateşleme denemesinin ardından alev oluşmadıysa cihaz işletime geçmez ve arıza gösterir.
HEMEN ARA