Baykan Kombi

bursa baykan kombi servisi

bursa baykan kombi servisi

Kombiler artık yerli üretim olarak pek çok markayı da içeriyor. Yerli markalardan ve üretimlerden olan Baykan kombide teknolojik olarak oldukça kaliteli ve garanti kombileri ile dikkat çekiyor. Günümüzde ısınma maçlı olarak hayli popüler olarak tercih edilen doğalgaz kombi ısıtma sistemleri her açıdan konforlu ısınma ortamı sağlarken ayrıca farklı cihazlara gerek duyulmadan su ısıtma konusunda da kullanılabiliyor.

Kombilerin ısıtma sistemlerinin işleyişi doğalgaz veya LPG kullanımı ile gerçekleşmektedir. Ancak en fazla tercih edilen ev ve iş yerlerinde ısınma ve ısıtma amaçlı kullanılan kombiler doğalgaz ile çalışıyor. LPG kullanımı ise sadece su ısıtma cihazlarından olan kombilerde geçerli olan yakıt türüdür.

Kombiler kaç çeşittir?

Kombiler kullanım alanlarına, ısıtma ve ısıtma sisteminin mekâna göre belirlenmesi ile çeşitlilik gösterir.  Yoğuşmalı, bacalı ve hermetik kombiler olarak ayrılmaktadır. Bacalı kombilerde fan sistemi olmadığı için atık gazın baca yolu ile atımı sağlanır. Bu nedenle baca olan mekânlarda kullanılır. Yoğuşmalı kombiler ise verimli bir sistem içererek daha az enerji kullanımına olanak sağlarlar. Atık gazda buluna buharı yoğuşturarak bacanın gaz sıcaklığını düşürerek bunu sağlarlar. Hermetik kombilerde fanın olması ve çalışmasıyla atık gaz baca yoluyla atmosfere bırakılır ve oksijeni tekrar ortama çevirir. Kombilerin uygun özelliklerine ve ortama göre monte edilmesi gereklidir.

Kombi seçilirken neler önemlidir?

Kombi kullanımını sağlamadan önce araştırmak markasına, modeline, uygunluğuna ve kullanım açısından tasarruf sağlayıcı özelliklerine dikkat etmek gerekir. Bazı durumlarda çok gelişmiş modeller daha çok kullanım alanları için önem taşıyan özelliklere sahip olabilir. Ancak evlerde kullanılacak kombilerin çok teferruatlı olması çok önem taşımaz. Sadece kalitesi, garantisi ve servis ağının olup olmamasına özen göstermelidir. Uygun olan kombiler için servislerden yardım almak ve bilgilenmek önemli bir ayrıntıdır.

Kombi ve petek temizliği yapılmalı mıdır?

Kombi kışa ayları boyunca uzun süre kullanım ile peteklere dağılım sağlayarak ısınmayı gerçekleştiren kazanlardır. Kullanım ve bazı etkiler ile kombi ve peteklerde gaz sıkışması ya da kirlilik, toz gibi etkenler sorun yaratabilir. Bu nedenle kıştan çıkınca mutlaka bakım ve temizlik yaptırılmalıdır. Ayrıca yaz boyu sıcak su kullanımı için kullanmanız halinde kışa girerken de aynı şekilde rutin bakım yaptırmalısınız. Çünkü bakım sayesinde daha az enerji sarfiyatı olacak ve kombinin ömrü daha da uzayacaktır.

Baykan kombi modelleri nasıldır?

Ürünlerinde garanti sunan Baykan kombilerde yoğuşmalı ve klasik modeller bulunur. Modeline göre fiyatı ve özellikleri değişen kombilerde son sistem teknik özelliklerin yanı sıra sessiz çalışma, ısı tasarrufu modu ve diğer önemli özellikler yer almaktadır.

Baykan Tarihçesi

Isı sektöründe 1997 yılından bu yana hizmet veren Baykan kuruluşu; ileri teknolojiyi kullanarak kombi ve radyatör üretimi sağlayan tesisleri ile kaliteli, yenilikçi ve uzun yıl garantili ürünleri ile faaliyetini sürdürmektedir.

Yerli marka olmasına rağmen birçok açıdan adını duyuran Baykan kuruluşu 2007 yılında ayrıca tüketici ödülü de almıştır.

Dünya ülkelerinden Rusya, Çin, Yunanistan, Bulgaristan, Suriye, Polonya gibi birçok ülkeye ihracatı ile de ulaşmaktadır. Yerli markası ile satış yaparak Pazar payını her geçen gün artıran Baykan kuruluşu böylece ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır.

Kombi konusunda hayli önemli cihazlar üreten firmanın ayrıca servis ağı ve bayilikleri de ulaşmak için birçok bölgede yer almaktadır.

Kombi markaları kombinin kullanımını öne çıkaracak etkiyi sadece kullanım açısından kolaylık sağlayacak özellikleri ile karşılar. Bu nedenle her ne kadar bilinen markalar bu konuda öne çıksa da yerli üretim olan Baykan kombilerde bir o kadar kaliteli içerik taşır.

Baykan kombi ve diğer marka kombiler ile ilgili kurulum, bakım ve tamir konusunda ihtiyacınız olması halinde Bursa merkez başta olmak üzere Mudanya, Yıldırım, Görükle, İhsaniye, Kestel, Nilüfer, Balat, Görükle, Osmangazi ve Fsm ilçelerinde Bursa servisi hizmetimizle siz değerli müşterilerimize ulaşmaktayız.

Garanti kapsamı içerisinde olan Baykan kombilerinizin herhangi bir sorununda sizlere sertifikalı teknik ekibimizle hizmet veriyoruz. Bizlere telefon numaralarımızdan ya da web sitemizden ulaşarak destek alabilirsiniz.

Baykan Kombi Arıza Kodları

 • E 01 veya LED 80°
  YANMAMA DURUMUNDA YA DA BLOKE OLMA DURUMUNDA ORTAYA ÇIKAN SEMBOL
 • E 02 veya LED 60°
  HAVA BASINÇÖLÇERİN BOZULDUĞUNA DAİR KOD
 • E 03 veya LED 30°
  ISITMA TERMOSTATSININ ESKİDİĞİNİ BİLDİREN KOD
 • E 04 veya LED 40°
  ÇEŞME SUYU TERMOSTATSININ ESKİDİĞİNİ BİLDİREN KOD
 • E 08 veya LED 50°
  YETERSİZ TESİSAT BASINCI KODU
 • E 09 veya LED 70°
  GÜVENLİK TERMOSTATININ DEVREYE GİRMESİ İLE İLGİLİ KOD
 • E 06 veya LED 70°
  GÖNDERİLEN SUYUN SICAKLIĞININ 90°C’Yİ AŞMASI İLE İLGİLİ KOD
 • E 05 veya LED 30° + LED 40°
  MODÜLATÖR (KİPLEYİCİ)DE GÖRÜLEN ANORMALLİKLER İLE İLGİLİ KOD
 • E 07 veya LED 80° + LED 60°
  POMPADA GÖRÜLEN ANORMALLİK İLE İLGİLİ KOD
HEMEN ARA