Bursagaz Sayaç Değiştirme Bedeli
4 Ekim 2017
Bursagaz Abonelik Sorgulama
4 Ekim 2017

Bursagaz Fatura Hesaplama

Bursagaz Fatura Hesaplama

bursagaz

bursagaz

Kış boyu kullanılan doğal tutarları faturalandırması Bursagaz tarafından aylık olarak gerçekleştirilmektedir. Bursa’da kış mevsimi hayli soğuk geçtiği için haliyle doğalgaz faturaları da yüksek tutarlarda gelebilmektedir.

Doğalgaz metreküp cinsinden dağıtımı olan bir gazdır. Fakat faturalandırma yapılırken kilovat saat olarak hesaplama gerçekleşir.  Doğalgaz fatura kullanımında ilk endeks ve son endeks arasındaki miktar kullanım tutarıdır. Doğalgaz memurları bunu okurken makine aracılığıyla yaparlar ve hesaplar otomatik olarak belgeye işlenir.

Bursagaz doğalgaz fatura hesaplama yapılırken kullanılan metreküp kilovat saat üzerinden belirlenir ve ayrıca %18 KDV ilave edilerek faturaya yansıtılır. Ayrıca kullanım bedellerinde farklı eklerde faturaya yansıtılarak toplam kullanım bedeli çıkarılır. Genelde ile ve dağıtım şirketinin belirlediği şekilde fiyatlandırma gerçekleşir. Bazı durumlarda düzeltme katsayısı ve ortalama üst ısıl değeri olarak bazı kalemlerde faturaya yansıyan eklerdir ve bu da faturayı artıran etkenlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA